Crowdfunding – XXIV Liberté! „Czy praca ma przyszłość?”

Drukuj

Pomóżcie nam wydać XXIV numer kwartalnika Liberté! pt. „Czy praca ma przyszłość?”.

XXIV numer „LIBERTÉ!” może ukazać się dzięki Waszemu wsparciu. Liberté! działa w tym roku bez dotacji publicznych i jego ukazywanie się zależy jedynie od Państwa wsparcia. Zmierzymy się w numerze z bardzo podstawowym dla nas wszystkim pytaniem: Czy praca ma przyszłość? Prosimy nie tylko o wpłaty, ale też o Wasze przemyślenia. 

 

Czyja praca wyjedzie za granicę? A komu odbierze ją komputer? Jakie umiejętności i cechy rozwijać, żeby odnaleźć się w świecie, który tak szybko się zmienia? Czy naszym dzieciom wystarczą języki i obsługa komputera? Czy będziemy skazani na niepewność, splątanie pracy z życiem prywatnym, elastyczne umowy?

Czy humaniści faktycznie skazani są na wyginięcie? A może w pracy przyszłości potrzebne będą inne niż zestawy umiejętności niż poszukiwane dziś w klasycznej korporacji? Po co w ogóle pracować, skoro nadchodzi era robotów i sztucznej inteligencji? A może to tylko modne mrzonki lansowane przez guru z Doliny Krzemowej?

Jak musi zmienić się nasze społeczeństwo? Jak możemy zmienić się sami, żeby wygrać, a nie przegrać na zmianie technologicznej i globalizacji? Czy zmiany po prostu przyjdą do nas, czy jesteśmy w stanie na nie wpłynąć? Czy nowe pokolenie wniesie do pracy zupełnie nową jakość? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi.

Jeśli niezależna myśl – na najważniejsze tematy – ma dla Was wartość pomóżcie nam wydać XXIV numer „Liberté!”. Każdy kto wpłaci przynajmniej 20 zł otrzyma od nas najnowsze „LIBERTÉ!”. Każdemu kto wpłaci przynajmniej 100 zł wyślemy archiwalny numer pisma oraz podziękujemy dodatkowo na naszym portalu i na Facebooku. Każdemu kto wpłaci przynajmniej 500 zł złożymy osobiste podziękowania wewnątrz XXIV numeru.

Osoby zainteresowane prosimy o wpłaty na konto:

Fundacja Industrial

Piotrkowska 102

90 – 004 Łódź

Numer konta bankowego (Credit Agricole):

85 1940 1076 3032 9838 0001 0000

koniecznie z tytułem przelewu: Darowizna statutowa – Liberté!

Jeśli ktoś z Państwa pragnie otrzymać numer na inny adres niż podany w przelewie bankowym prosimy o wiadomość: fundacja@findustrial.pl

Wpłaty zbieramy do 20 września 2016 roku. Numer ma ukazać się w październiku 2016.

Jeśli uznacie, że poza wsparciem tego wydania chcecie podzielić się Waszymi poglądami odnośnie przyszłości Waszej branży, tego jak praca będzie, a jak powinna wyglądać i jak się na to przygotować, piszcie (zwięźle) na: redakcja@liberte.pl – parafrazując de Gaulla, praca jest zbyt ważna, żeby pozostawić ją ekspertom. Najciekawsze przemyślenia opublikujemy w druku i na naszym portalu www.liberte.pl

Dziękujemy tym, którzy nam zaufali. Zrobimy wszystko, żeby Was nie zawieść.

Redakcja „LIBERTÉ!”Kim jesteśmy?

Liberté! to wydawany przez niezależną organizację pozarządową liberalny magazyn społeczno-polityczny. Jesteśmy znani m.in. z zainicjowania takich kampanii jak: „Świecka Szkoła” lub „Nie dla budowy Świątyni Opatrzności Bożej z pieniędzy podatników”. Czasopismo ukazuje się w sieci oraz w druku w formie kwartalnika jako pismo eksperckie, stawiając sobie za cel diagnozę bieżących problemów, propozycję ich rozwiązania oraz projekcję możliwych zmian.

Dotychczasowe publikacje Liberté! dowodzą, że to pismo sięgające do szerokiego spektrum tematów – od filozofii i kultury po sprawy międzynarodowe, polityczne i ekonomiczne. Tematy najnowszych numerów dotykają tak aktualnych spraw jak droga do naprawy państwa (numer XX), współczesny kryzys demokracji (numer XXI) czy rosnący problem nierówności i nietolerancji w Europie (numer XXII).

Dlaczego potrzebujemy wsparcia?

Dotychczasowy model finansowania czasopisma, głównie z dotacji publicznych, z przyczyn łatwych do przewidzenia uległ wyczerpaniu. Dlatego potrzebujemy Państwa wsparcia, aby kwartalnik – ważny liberalny głos w polskiej debacie publicznej – mógł nadal się ukazywać.

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!