Debata o PRISM. Czy czujemy się bezpiecznie w internecie?

Drukuj

001Liberté! oraz 6. Dzielnica zapraszają na debatę na temat amerykańskiego rządowego programu PRISM oraz bezpieczeństwa, anonimowości i inwigilacji w Internecie.

Czy jesteśmy bezpieczni w Internecie? Jak bardzo jesteśmy w nim anonimowi, a na ile z czasem stajemy się obiektem zainteresowania państwa? Czy PRISM to droga do zbudowania technologicznego totalitaryzmu, czy sposób na walkę z największym współczesnym zagrożeniem, terroryzmem? Czy możemy czuć się bezpieczni w Internecie?

Edward Snowden, bohater, czy zdrajca? Decydent w walce o prawdę ku dobru społeczeństwa amerykańskiego i światowego, czy narzędzie w rękach Rosji i Chin?

Gośćmi 6.Dzielnicy będą:

• Jerzy Dziewulski, policjant-antyterrorysta, specjalista do spraw walki z terroryzmem. Były Doradca ds Bezpieczeństwa Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Poseł na Sejm RP w latach 1991-2005

• Michał Kolanko, dziennikarz zajmujący się tematyką Stanów Zjednoczonych

• prof. Ryszard M. Machnikowski: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, specjalista ds. terroryzmu

• Wojciech Wiewiórowski prawnik, nauczyciel akademicki, od 4 sierpnia 2010 Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

● Katarzyna Łakomiec – Specjalista w Zespole Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Babij z Radia Łódź.

Środa, 23 października 2013 roku, godzina 18:00.

Zapraszamy!!!

Czytaj również
O autorze
*
MateuszRadziszewski
Politolog, obecnie doktorant na WSMiP UŁ. Zainteresowany społeczeństwem obywatelskim, kapitałem społecznym oraz zmianami zachodzącymi w świecie.
@ MatRadziszewski