Debata – Szanse na białoruskie przebudzenie

Drukuj

04.04.14 Klub 6 Dzielnica
Piotrkowska 102
start 17:00

————————–————————–———-

bialo

To drugi z serii eventów organizowanych w ramach imprezy Solidarni z Białorusią w Łodzi.

„Solidarni z Białorusią” to seria koncertów i wydarzeń towarzyszących, których celem jest promowanie białoruskiej walki o demokrację i sprawiedliwość. W tym roku imprezy odbędą się w kilku miastach w Polsce, wielki finał natomiast odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie.

Szczegółowy opis całej imprezy znajdą Państwo pod adresem:
http://svabodainstitute.org/?p=84

————————–————————–———-

Czy Białoruś ma szanse na przebudzenie? Na to pytanie będą starać się odpowiedzieć osoby, które doskonale znają białoruskie realia polityczne:

Dzmitryj Bandarenka – białoruski działacz społeczny i polityczny, koordynator inicjatyw Karta97 i „Europejska Białoruś” były więzień polityczny uznany przez Amnesty International za więźnia sumienia.

Ivan Shyla – wiceprzewodniczący młodzieżówki Białoruskiego Frontu Narodowego, były więzień polityczny, działacz społeczny, dowodził jednostką strukturalną Młodego Frontu w Soligorsku.

Francisak Viacorka – białoruski działacz społeczny i polityczny, dziennikarz, współautor filmu “Żywie Białoruś”. Prezes Fundacji Instytut Swobody. Wielokrotnie represjonowany, więziony, miał zakaz wyjazdu z kraju, w 2009 roku został bezprawnie wcielony do wojska.

Spotkanie poprowadzi dr Tomasz Kamiński, adiunkt na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ, członek zespołu redakcyjnego „LIBERTÉ!”.

Partnerzy:
Inicjatywa Wolna Białoruś
6 dzielnica
Liberté!
Łódź Kaliska
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!