„Droga Umarłych – śladem syberyjskiej kolei-widmo” – spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

Drukuj

Tomasz Grzywaczewski – podróżnik, pisarz, dziennikarz, doktorant Wydziału Prawa UŁ, który swoją pracę naukową łączy z pasją reporterską, realizując przy tym projekty podróżnicze.

W 2010 r. zainspirowany książką „”Długi marsz” współorganizował wraz z Bartoszem Malinowskim i Filipem Drożdżem „Long Walk Plus Expedition” – wyprawę śladami grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z syberyjskiego łagru i przez Mongolię, Tybet i Nepal, dotarli do Indii.

W 2013 r. we współpracy z New York University zorganizował wyprawę filmowo-badawczą do Kraju Krasnojarskiego „Dead Road 1953-2013” w poszukiwaniu zaginionej kolei-widmo zwaną Martwą Drogą na północnej Syberii.  Wyprawę tą opisał w książkach „Przez Dziki Wschód”, która otrzymała nagrodę Magellana w kategorii najlepszej książki podróżniczej 2012 r. oraz „Długi marsz do wolności”.

Współpracował z „Wprost”, „Dziennikiem Gazeta Prawna”’, „National Geographic Traveler”, „Reader’s Digest” oraz „Focus Historia”. Obecnie pisze dla magazynu „Podróże” i jest współwłaścicielem firmy Storytisers.

Jego motto, którego autorem jest Robert Frost to: „Z dwóch dróg wybiera zawsze tę mniej uczęszczaną”.

Strona www: http://tomaszgrzywaczewski.pl/

Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim odbędzie się 29 października 2014 r., o godzinie 18., w klubie 6. Dzielnica (Piotrkowska 102, II piętro).

Zespol

Lokomotywa 2

Image00007

Roman Desantnik

Ruslan 2

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!