Igrzyska Wolności 2015 tuż za rogiem!

Drukuj

Już w październiku będziemy mieli okazję spotkać się po raz drugi – przygotowania do Igrzysk Wolności 2015 idą pełną parą! Tegoroczne forum odbędzie się w dniach 15-17 października w unikalnym kompleksie EC1- Miasto kultury przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi. Już teraz mogą Państwo zarejestrować się na uroczystą Galę Otwarcia oraz na program główny forum.

Wśród gości Igrzysk Wolności znajdą się m.in.:

Dominique Moïsi

Dominique Moïsi

Francuski politolog, pisarz, współzałożyciel i doradca Francuskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (IFRI)

Michaił Kasjanow

Rosyjski inżynier, ekonomista i polityk, minister finansów Federacji Rosyjskiej w latach 1999–2000, premier Rosji w latach 2000-2004.

Jacek Żakowski

Polski dziennikarz i publicysta, kierownik działu wyborczego „Gazety Wyborczej” w 1989, w latach 1991–1992 prezes Polskiej Agencji Informacyjnej, w latach 1993–2002 dziennikarz „Gazety Wyborczej”; pedagog.

Osamu Okamura

Czesko-japoński architekt, dyrektor programowy festiwalu reSITE – międzynarodowej konferencji poruszającej tematykę miast przyjaznych mieszkańcom, koordynator redakcyjny i były redaktor naczelny magazynu architektonicznego „ERA21”.

Adam Michnik

 

Adam Michnik

Polski publicysta, eseista, pisarz, historyk, działacz polityczny, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”. W latach 1968–1989 należał do głównych organizatorów antykomunistycznej opozycji w PRL.

Iwan Krastew

Bułgarski politolog, filozof polityki, analityk, publicysta, szef Centrum Strategii Liberalnych w Sofii. Współzałożyciel think tanku o nazwie Europejska Rada Spraw Zagranicznych (ang. European Council on Foreign Relations), związany z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu.

Janusz Lewandowski

Polski ekonomista i polityk, doktor nauk ekonomicznych, Przewodniczący Rady Gospodarczej, członek Rady Gospodarczej, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Krzysztof Dudek

Polski adwokat, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. Inicjator akcji społecznych: „Pamiętam. Katyń 1940”, „Prawo do kultury”, „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

pisarska
Katarzyna Pisarska

Katarzyna Pisarska

Polska politolog, wykładowca akademicki i działacz społeczny, założyciel i dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Wyszehradzkiej Szkoły Nauk Politycznych.

Adam Bodnar

Polski prawnik, działacz społeczny, Rzecznik Praw Obywatelskich. W latach 2004–2008 był koordynatorem Programu Spraw Precedensowych Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Witalij Portnikow

Ukraiński publicysta i dziennikarz, główny redaktor telewizji Tvi. Od 1990 roku współpracuje z Radiem Swoboda w Moskwie.

Więcej informacji na:

http://igrzyskawolnosci.pl/

Organizator główny: Liberté!

Sponsor strategiczny: EC1 Fundacja Łódzka

Współorganizator: EC1 – Miasto Kultury

Partnerzy: Narodowe Centrum Kultury, Kultura Dostępna, Fundacja im. Friedricha Naumanna – Fundacja na Rzecz Wolności, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Urząd Miasta Łodzi

Partnerzy merytoryczni: 4liberty.eu, 6. Dzielnica, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego, Forum Obywatelskiego Rozwoju,

Patronat medialny: “Polityka”

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!