„Kultura a rozwój” – spotkanie z Jerzym Hausnerem i Krzysztofem Dudkiem

Drukuj

Redakcja „Liberte!” oraz klub 6 Dzielnica ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie z profesorem Jerzym Hausnerem, które odbędzie się 8 maja 2014 r. (czwartek) o godzinie 17.

Goście:

Jerzy Hausner – profesor ekonomii, wykładowca Akademii Ekonomicznej w Krakowie, członek Rady Polityki Pieniężnej, wicepremier i minister w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Specjalizuje się w ekonomii politycznej oraz gospodarce i administracji publicznej. Jest autorem i współautorem ponad 300 publikacji naukowych.

Krzysztof Dudek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŁ oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa gospodarczego, finansowego i prawa UE, były Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, obecnie dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Moderator: Leszek Jażdżewski

Chętnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa na adres: mzagawa@liberte.pl

10300766_635319443222964_4984818970522806976_n

Kultura a rozwój” to książka, zainspirowana debatą w trakcie krakowskiego Kongresu Kultury w 2009 roku. To tam, pojawiło się pytanie o związek między sektorem kultury a gospodarką. W teorii nowej klasyfikacji, wspólnym źródłem tych działalności jest ludzka kreatywność. W praktyce pokazuje gospodarcze znaczenie twórczości artystycznej, która jest źródłem dynamicznie rozwijających się przemysłów kreatywnych (reklama, architektura, design, produkcja gier wideo).

Pozycja ta, w oryginalny sposób prezentuje problematykę ekonomii kultury. Można się z niej dowiedzieć m.in. tego, że postęp zaczyna się „od idei, debaty i sporu, a kończy na wprowadzeniu w życie nowych rozwiązań” oraz to, że esencją rozwoju nie jest polityka czy rządzenie.

Profesor Jerzy Hausner wraz z grupą naukowców (związanych z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i Międzynarodowym Centrum Kultury) stworzył podręcznik z myślą o czytelnikach różnych kierunków nauk społecznych oraz wszystkich pracujących „w kulturze”. Profesor Hausner stawia kulturę w perspektywie postępu na pierwszym miejscu. Według niego każdy człowiek powinien wyzwolić w swoje kreatywność.

Książkę można pobrać nieodpłatnie ze strony www.nck.obserwatoriumkultury.pl/podrecznik.pdf

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!