Lampiony Wolności.

Drukuj
Już po raz czwarty z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka Stowarzyszenie Projekt:Polska organizuje Lampiony Wolności – projekt mający zwrócić uwagę na ogromny problem łamania praw człowieka za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie i Białorusi. Kulminacją projektu będzie wypuszczenie 8 grudnia Lampionów Wolności w dwóch przygranicznych miejscowościach: Kuźnicy Białostockiej i Przemyślu.
Natomiast w pierwszym tygodniu grudnia w całej Polsce odbędą się debaty, spotkania z opozycjonistami, pokaz filmów o tematyce wolnościowej. Łódzkie Koło Stowarzyszenia Projekt:Polska pragnie zaprosić na pokaz filmu pt. Strach w krainie spokoju, który odbędzie się 6 grudnia 2012 o godz. 18.30 w lokalu Szósta Dzielnica przy ul. Piotrkowskiej 102 (II piętro nad Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Łodzi).
„Strach w krainie spokoju” to dokument, który stawia pytania o wiarygodność śledztwa w sprawie zamachu w mińskim metrze w 2011 r, w którym zginęło 15 osób a kilkaset zostało rannych. W procesie dwójkę młodych mężczyzn skazano na śmierć. Wyroki zostały wykonane, ale nadal pojawiają się pytania czy skazani zostali właściwi ludzie, czy stali się oni kozłami ofiarnymi i kolejnymi śmiertelnymi ofiarami zamachu.
Liberte! objęło patronat nad projektem Lampiony Wolności.
Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!