Mechanizmy rozwojowe miast w XXI wieku.

Drukuj

5.12.2012, 18.30 – 20.00

Szósta Dzielnica, ul. Piotrkowska 102 (II piętro, nad Wydziałem Kultury), Łódź

Serdecznie zapraszamy na dyskusję pt. „Mechanizmy rozwojowe miast w XXI wieku”. Osią dyskusji będą tezy zawarte w raporcie Instytutu Obywatelskiego pt. „Miasto w Działaniu”. Świat staje się coraz bardziej miejski. Miasta są kołami zamachowymi dla nowej gospodarki, opartej na wiedzy i usługach. Stwarzają nieograniczone możliwości rozwoju i samorealizacji dla twórczych i utalentowanych jednostek. Jednocześnie pogłębiają dystans społeczny, tworząc silne symboliczne granice wykluczenia dla wszystkich tych, którzy nie potrafią się odnaleźć w nowej gospodarce. Wyjątkowo szybko postępujące procesy urbanizacyjne są jednocześnie źródłem spektakularnych korzyści i poważnych zagrożeń. Chcemy zastanowić się, co decyduje dziś o dynamicznym rozwoju miast i w jaki sposób należy łączyć sprawne zarządzanie strukturami miejskimi z dialogiem obywatelskim. W dyskusji wezmą udział:

  • Marek Cieślak – wiceprezydent Łodzi
  • Jarosław Makowski – dyrektor Instytutu Obywatelskiego (think tanku Platformy Obywatelskiej)
  • Konrad Niklewicz – współautor raportu „Miasto w Działaniu”, były dziennikarz Gazety Wyborczej oraz rzecznik polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

Moderacja: Leszek Jażdżewski – Liberté!

Spotkanie jest elementem cyklu wydarzeń pt. „Nowy Łodzianin”. Organizujemy je we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Inicjatywa wspierana jest przez program Młodzież w Działaniu. Partnerem projektu jest Instytut Obywatelski.

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!