Miasto Poezji – Lubelskie Spotkania Literackie

Drukuj

Serdecznie zapraszamy do udziału w lubelskim festiwalu Miasto Poezji, organizowanego przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, który trwać będzie od 28 maja do 1 czerwca.

http://teatrnn.pl/miastopoezji/node/409
by teatrnn.pl/miastopoezji

W tym roku jubileuszowa edycja, a w niej poezja dostępna dla każdego. Cykle dla dzieci, spotkania z poezją kosmiczną, francuską, indyjską, nawet cyfrową. Mnogość wydarzeń, rozsianych po całym mieście, dzięki innowacyjnej inicjatywie Mieszkań Poezji. Muzyczne imprezy z Elektryliryką i Kaiser Söze. Na festiwalu pojawią się między innymi: Ryszard Krynicki, Julia Hartwig, Marcin Sendecki, Andrzej Sosnowski, Jacek Dehnel, Adam Michnik, Piotr Matywiecki, Piotr Mitzner, Tomasz Różycki i wielu, wielu innych.

Jeśli jeszcze nigdy nie odwiedziliście Lublina, jest to doskonała okazja do poznania tego miasta. W tych dniach potęguje się jego wschodnia, spokojna atmosfera. Rozkwitają działania artystyczne na każdym polu od literatury, poprzez muzykę, aż po projekty teatralne i parateatralne. Wspomina się wybitnych poetów związanych z Lublinem: Czechowicza, Stachurę, Hartwig czy Świetlickiego.

Lublin buduje swoją nową tożsamość, jako miasto żywej obecności i oddziaływania sztuki. I to wydaje się być właściwą dla niego drogą.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN: http://teatrnn.pl/miastopoezji/node/409

Czytaj również
*
MartynaNiedośpiał