Miasto wolne od nienawiści

Drukuj
http://www.konawaenahs.org/student-life/muralprojects06.htm

Od marszu 11 listopada dwa lata temu skrajnie narodowe środowiska są coraz bardziej widoczne i lepiej zorganizowane. Na naszym lokalnym podwórku ostatnim przykładem jest ogólnopolski marsz narodowców 15 grudnia w Łodzi pod hasłem „idzie antykomuna”, który ściągnął według różnych szacunków od 500 do 700 osób. Mamy rasizm stadionowy, antysemickie napisy. W jaki sposób możemy skutecznie przeciwstawiać się rosnącemu w siłę nacjonalizmowi i przeciwnikom demokracji, którzy nawołują do „obalenia okrągłostołowej republiki”? Jak to się dzieje, że dobrze zorganizowana mniejszość potrafi sterroryzować milczącą większość? Co możemy zrobić z tym u nas, w Łodzi?

Zapraszamy na otwartą dyskusję „Miasto wolne od nienawiści” do 6 dzielnicy, Piotrkowska 102, II piętro nad Wydziałem Kultury o w czwartek 20 grudnia o 17.30. Przed dyskusją ok. 10 minutowy pokaz „ściany nienawiści” – zdjęć Pawła Herzoga, fotografa z Instytutu Tolerancji dokumentującego przejawy antysemityzmu w Polsce.

Po dyskusji jedna z pierwszych w Polsce projekcji filmu „Bad Boy – cela dla niebezpiecznych” w reżyserii Janusza Mrozowskiego.

Czytaj również
 • http://narodowalodz.blogspot.com A. Małecki

  Z chęcią podyskutujemy!

 • narodowiec

  a dobrze ci z tym jak idziesz ulica i pluja na twoj kraja?obrazaja go? czy dla ciebie jest narod kraj tylko granicami ktore oddzielaja go od innych panstw?widzisz w nas tylko zlo? i kto tu jest slepy, nie my. tylko ty nie widzisz nic poza czubkiem swojego nosa i tego co chcesz widziec !!

  • pikuś

   Będą pluć jeszcze bardziej, jak nie ustaną chuligańskie wybryki

 • lola

  Hahahahaaa! ale się uśmiałam! żebyście się nie posikali potem w łóżko ze strachu przed tą „ścianą nienawiści”! wolę być narodowcem (poprawnie byłoby chyba narodowczynią?), niż lewacką tęczową wyzwoloną od Narodu i tradycji flegmą na chodniku! możecie nas sobie nazywać jak chcecie, nic nas to nie boli! Jest nas coraz więcej i będzie więcej, bo mamy dość waszego wyzwalania nas do WASZEJ wolności. my jej nie chcemy, chcemy być Narodem, a nie kserokopią kolorowego, pustogłowego Zachodu bez właściwości. nie damy się zapchać lewacką gliną, na niej nic nie urośnie! Ave!

O autorze
*
RedakcjaLiberté!