NieZaglosuje.pl

Drukuj

Apel do posłów o głosowanie przeciw przejęciu oszczędności emerytalnych Polaków!

nie zagłosuje

Wczoraj (19.11.2013 r.) na posiedzeniu rządu przyjęty został projekt dotyczący zmian w systemie emerytalnym. Zaproponowane zmiany oznaczają konfiskatę oszczędności emerytalnych Polaków. My, przedstawiciele młodego pokolenia chcemy te drastyczne działania powstrzymać. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy NieZaglosuje.pl.

NieZaglosuje.pl to akcja organizacji i osób indywidualnych z całej Polski, które wspólnie podpisują się pod apelem do posłów o głosowanie przeciw ustawie, na mocy której oszczędności 16 milionów Polaków zostaną przeniesione z OFE do ZUS.

Hasło akcji: „Jeśli zagłosujesz za przejęciem oszczędności emerytalnych, nie zagłosuję na Ciebie w najbliższych wyborach” odnosi się do parlamentarzystów i przypomina, że obywatele obserwują decyzje swoich przedstawicieli, a następnie wystawią im ocenę przy urnie wyborczej.

Apel został wysłany 20 listopada br. drogą mailową do wszystkich posłów, a następnie opublikowany na stronie internetowej NieZaglosuje.pl oraz na profilu na Facebooku o tej samej nazwie. Pod apelem będą zbierane podpisy kolejnych organizacji i osób indywidualnych.

Dołącz do nas już dziś! Wyraź swój sprzeciw wobec manipulacji polityków. Możesz to zrobić m.in. poprzez przesłanie na adres: kontakt@niezaglosuje.pl zdjęcia z wysokością oszczędności, które odbiorą Tobie i Twojej rodzinie politycy, głosując za zmianami w systemie emerytalnym. Obliczysz to dzięki załączonej infografice. Zapraszamy również kolejne organizacje do podpisywania się pod apelem.

*Organizacje i poszczególne osoby, które podpiszą się pod apelem do posłów, mogą różnić się w swoich poglądach na inne zapisy ustawy lub rekomendowane zmiany w systemie emerytalnym. Łączy je jednak sprzeciw wobec przyjęcia ustawy w proponowanym kształcie oraz wobec nacjonalizacji oszczędności zgromadzonych przez Polaków w otwartych funduszach emerytalnych (zarówno przejęcia przez ZUS ponad połowy aktywów OFE jak i stopniowej nacjonalizacji środków zgromadzonych w OFE na 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego).

Do tej pory apel poparli:

Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR)
Komitet Obywatelski ds. Bezpieczeństwa Emerytalnego (KOBE)
Koło Naukowe Inwestorów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
Koło Naukowe Public Relations WE Uniwersytetu Gdańskiego
Liberte!
Projekt: Polska
Stowarzyszenie KoLiber
Stowarzyszenie Libertariańskie
Stowarzyszenie Młodzi dla Polski
Studenckie Koło Giełdowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Informacje o możliwości wsparcia i dołączenia się do akcji dostępne są na: facebook.com/niezaglosujepl.

Pliki do pobrania:

Apel_do_poslow_OFE_20_11_2013.

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!