Pamiętamy o wolności. Pamiętamy o Tienanmen.

Drukuj

4 Czerwca jest dniem dla nas ważnym, to Dzień Wolności. Dzień, w którym w Polsce zwyciężyła demokracja, jest dla nas Świętem.

Niestety tego samego dnia, kiedy „w Polsce skończył się komunizm”, władze Chińskiej Republiki Ludowej brutalnie stłumiły protesty studentów, którzy walczyli o wolność. Zginęło paręset ludzi, demokracja w Chinach wciąż jest mrzonką. Niszczone są mniejszości narodowe Tybetańczyków i Ujgurów, represjonowani są wszyscy, którzy sprzeciwiają się wszechpotężnej władzy, blokowany jest dostęp do wolnej informacji.

W dniu, w którym w Polsce cieszymy się wolnością, w dniu, w którym o wolności i demokracji powinniśmy myśleć szczególnie, reprezentacja polskich parlamentarzystów będzie rozmawiała z chińskimi władzami. Nie będzie rozmawiała o wolności i demokracji, nie będzie domagała się rehabilitacji poległych i zakończenia represji represjonowanych, będzie rozmawiała o partykularnym biznesie i „zacieśnianiu stosunków”. W ten sposób poniekąd legitymizuje zbrodnie państwa chińskiego. TO NIE JEST NASZA REPREZENTACJA!

Pokażmy, że ważna jest dla nas Wolność. Ważna nie tylko w Polsce, ale również w Chinach i wszędzie tam, gdzie człowiek jest tłamszony przez władze. Pokażmy, że pamiętamy. Przynieśmy kwiaty, zapalmy świeczki.
Dlatego pojawmy się pod Ambasadą Chińską 4 Czerwca o 17.00 https://www.facebook.com/events/267023853442253/

601077_10201134414539446_1619873439_n (1)

Czytaj również
*
AndrzejPałys