Personal Democracy Forum w kwietniu w Warszawie

Drukuj

Liberte! objęło patronat medialny nad Personal Democracy Forum

30 osób z kilkunastu krajów świata dyskutujących o sprawach społecznych, korupcji, mediach, debacie publicznej, organizacjach pozarządowych oraz administracji publicznej w jednym miejscu. W tym roku 16 i 17 kwietnia Warszawa stanie się najbardziej otwartą, cyfrową i obywatelską stolicą w Europie.

W tych dniach w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Personal Democracy Forum (PDF). To już trzecia edycja Forum Demokracji Osobistej największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia w Europie poświęconego technologii, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, skupiającego osoby z organizacji pozarządowych, aktywistów, pracowników administracji publicznej i dziennikarzy z ponad 20 krajów świata.

– Polska i kraje Europy Środkowej oraz Wschodniej to ewenement na skalę światową jeśli chodzi o ruchy miejskie i zaangażowanie obywatelskie – mówi Jakub Górnicki, organizator wydarzenia, członek Fundacji e-Państwo. Obserwowaliśmy to przez dwa lata podczas różnych konferencji w Waszyngtonie, Nowym Jorku czy San Francisco. Na pytanie: „kto jest zza granicy?” wstawali Węgrzy, Czesi. Rumuni oraz Polacy. W zachodnich krajach naszego kontynentu dzieje się bardzo mało albo nic, dlatego chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie osoby oraz organizacje aktywne z naszej części świata mogłyby się spotkać i wymienić doświadczenia, a osoby spoza regionu – zobaczyć i zrozumieć jego prawdziwy potencjał – dodaje.

W tym roku temat przewodni PDF to: „Moje państwo. Otwarte. Cyfrowe. Obywatelskie”. Pierwszego dnia zaprezentuje się blisko 30 osób, które opowiedzą o sprawach społecznych, mediach i debacie publicznej, organizacjach pozarządowych oraz administracji publicznej. Poznamy doświadczenia z Ukrainy, Polski, USA, Argentyny, Estonii, Litwy oraz wielu innych krajów (zapewniamy tłumaczenie). Drugi dzień będzie z kolei dniem warsztatowym z czasem na dyskusję, dłuższe sesje, możliwość nawiązania kontaktów, podzielenia się swoimi pomysłami. Ten dzień jest w pełni zorganizowany przez społeczność.

Wystąpią m.in. Zuzana Wienk – dyrektor programowa Fair-Play Alliance, czołowej słowackiej Watchdog NGO, która wykorzystuje analityczne dziennikarstwo śledcze w celu zdemaskowania niedozwolonych praktyk w polityce i administracji publicznej, Konrad Kruczkowski – autor bloga haloziemia.pl, który aktywnie komentuje sprawy społeczne, role i model ojcostwa, kwestie wykluczeń, dużo uwagi poświęcając organizacjom NGO, Emin Milli – dyrektor wykonawczy Meydan TV, niezależnej platformy medialnej z Azerbejdżanu, który w 2009 roku na dwa lata trafił do więzienia za krytykę władzy, Daria Kaleniuk – współzałożycielka i dyrektor wykonawcza w Centrum Działań Antykorupcyjnych na Ukrainie, która w trakcie protestów na Euromajdanie, kierowała stroną yanukovich.info, mającą na celu zamrożenie majątków prezydenta Janukowycza i jego współpracowników, Marek Materek – prezydent Starachowic, który od wielu lat kreuje i angażuje się w pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu, Rufus Pollock – prezes i założyciel Open Knowledge Foundation, który zajmuje się strategią, fundraisingiem oraz komercyjną stroną pracy fundacji.

Po więcej informacji zapraszamy również na naszą stronę: http://epf.org.pl/pl/wydarzenia/pdfplcee2015/.

 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona

W zeszłym roku Forum zgromadziło ponad 400 osób z 29 krajów. Aby mieć pewność udziału w wydarzeniu, zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji miejsca, która odbywa się przez https://pdfplcee15.evenea.pl/.

Serdecznie zapraszamy!

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!