Puls Literatury: „Jak literatura i sztuka kreuje politykę historyczną”

Drukuj

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Puls Literatury. To doroczne wydarzenie kulturalne, mające na celu upowszechnianie literatury oraz rozwijanie czytelnictwa. Nazwa nawiązuje do wychodzącego w latach 1977-1981 w Łodzi nieregularnego kwartalnika „Puls”, ważnego pisma literackiego opozycji demokratycznej. Szósta edycja festiwalu jest kontynuacją i rozszerzeniem inicjatywy rozpoczętej w 2007 roku w związku z obchodami 30. rocznicy powstania czasopisma.

W swoim założeniu festiwal łączy dalszą i bliższą tradycję literacką z współczesnym „pulsem” literatury. Do udziału w nim zapraszani są wybitni pisarze, krytycy, tłumacze, literaturoznawcy, zaś na festiwalowe wydarzenia składają się spotkania autorskie, panele krytycznoliterackie, warsztaty, koncerty muzyczne, projekcje filmowe, działania multimedialne. Adresatami poszczególnych spotkań są: dzieci, młodzież i dorośli. Festiwal Puls Literatury 2012 odbywać się będzie pod hasłem „niebezpieczne związki”. Dotyczy ono związków zarówno artystycznych, jak i społecznych.

Liberté! jako jeden z partnerów wydarzenia zaprasza na dyskusję:

„Jak literatura i sztuka kreuje politykę historyczną”

17.00, 9 grudzień 2012, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka (Zachodnia 93) w Łodzi

Wystąpią:

  • Marcin Celiński – publicysta Liberté!, szef Forum Liberalnego
  • Mikołaj Mirowski – Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
  • Kazimierz Wóycicki – publicysta, dziennikarz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Historii Polski, członek polskiego PEN-Clubu, w latach 2004-2008 był dyrektorem oddziału Instytutu Pamięci Narodowej

Moderacja: Leszek Jażdżewski – redaktor naczelny Liberté!

Więcej na stronie Puls Literatury.

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!