Radykalna inkluzja, czyli demokratyzacja miejskiej demokracji.

Drukuj

Seminarium z udziałem Edwina Bendyka z tygodnika „Polityka”, profesora Jerzego Hausnera i Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego „Liberté!” odbędzie się 5 grudnia między 17:00 a 20:00 w 6 dzielnicy, Piotrkowska 102 w Łodzi.

Radykalna inkluzja, czyli demokratyzacja miejskiej demokracji.

Dotychczasowy model zarządzania miastem i jego funkcjonowania wyczerpał się. Nowy pomysł na miasto i jego rozwój wymaga uruchomienia twórczej wyobraźni i włączenia wszystkich mieszkańców. Bo wobec wyzwań nieznanej wszyscy są równi, nikt nie ma gotowych odpowiedzi, każdy może być źródłem nowych, dobrych propozycji.

Demokratyzacja miejskiej demokracji: włączenie, upodmiotowienie, współzależność, współrządzenie coraz bardziej domagają się konkretnego wyrazu w codziennych praktykach miejskiego życia. Jak zmienić praktyki miejskiego życia i relacje władzy by odzyskać przyszłość? Jakie scenariusze czekają Łódź?

Tygodnik „Polityka”, Magazyn Liberté! i Edwin Bendyk, kurator programu „Miasto przyszłości” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zapraszają na seminarium:

Radykalna inkluzja, czyli demokratyzacja miejskiej demokracji

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2016 r. w godz. 17.00 – 20.00

17.00 – 17.10 Otwarcie

17.10 – 17.40 Jerzy Hausner: Miasto – Idea. Nowe spojrzenie na kwestię miejską

17.40 –  18.10 Edwin Bendyk: główne wnioski z programu „Miasto przyszłości” i Foresightu Społecznego Wrocław 2036/56

18.10 – 18.30 Leszek Jażdżewski, komentarz i wprowadzenie do seminarium.

18.30 Część seminaryjna – jakie konsekwencje dla życia miasta i jego mieszkańców miałoby przyjęcie takich rozwiązań, uznawanych za eksperymentalne, ale stosowanych w różnych miejscach świata, jak: podstawowy dochód gwarantowany, obowiązek uczestnictwa w wyborach, lokalne waluty, itp.

Miejsce: Klubokawiarnia 6. Dzielnica, ul. Piotrkowska 102

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!