Rowerzyści a kierowcy – kto dominuje debatę w mieście? Transport w Łodzi a funkcje centrum miasta.

Drukuj

Zapraszamy na dyskusję do 6 Dzielnicy: Rowerzyści a kierowcy – kto dominuje debatę w mieście? Transport w Łodzi a funkcje centrum miasta.

lodz

Debata na temat transportu w Łodzi jest w ostatnich tygodniach niezwykle żywa. Środowiska rowerowe w radykalny sposób postulują rozwiązania, które mają ograniczać ruch samochodowy w centrum miasta. Czy mają rację? Czy sprawa przypadkiem nie jest o wiele głębszym problemem, czy proste przeciwstawianie sobie rowerów i transportu publicznego samochodom, nie jest dyskursem , który nie dotyka istoty problemu. Czy prawdziwym pytaniem nie jest kwestia funkcji centrum Łodzi, jego zakresu oraz mechanizmów, na których chcielibyśmy oprzeć finansowanie jego rozwoju? Czy w ogóle budowanie debaty o mieście na zasadzie antagonizowania kierowców i rowerzystów, zgodnie z hasłem Rowerowej Masy Krytycznej: „Dwa kółka dobrze, cztery kółka źle”, może doprowadzić do konstruktywnych rezultatów?

Debatować będą:
– Ewa Boryczka – Wiceprezes Fundacji Ulicy Piotrkowskiej,
– Urszula Niziołek – Janiak – radna Rady Miejskiej w Łodzi
– Hubert Barański – prezes Fundacji Fenomen
– Błażej Lenkowski – prezes Fundacji Industrial (wydawcy Liberte!)

Moderacja: Błażej Filanowski, koordynator 6 Dzielnicy.

Przedsmak debaty można przeczytać na łamach Dziennika Łódzkiego:
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/753461,zrownowazony-transport-w-lodzi-a-rowerowy-bolszewizm,id,t.html
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/762277,samochody-zawlaszczaja-lodz-czas-odwrocic-ten-trend,id,t.html

Czytaj również
  • Zbyszek

    Jedynym Prezydentem Miasta który miał jakąś wizję centrum miasta był Grzegorz Palka.Jego następcy byli już uwikłani w polityczne,taktyczne rozgrywki partyjne i miasto,jego centrum i reszta przestało być ważne.Ulica Piotrkowska,tylko siłą rozpędu realizacji projektu Palki, była przez krótki czas „zaludniona” i bezpieczna.Dzisiaj Piotrkowska umiera.A Pani Prezydent z pompą przecina wstęgę na nowo wymalowanej „zebrze”.Nędza umysłów to i nędza pomysłów.Ale magistrackie Bizancjum kwitnie!

O autorze
*
RedakcjaLiberté!