Spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem

Drukuj

Szczepan Twardoch – pisarz, publicysta, zagorzały Ślązak. 

Opublikował pięć powieści, w tym Wieczny Grunwald, nagrodzony wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza i nominacją do Gwarancji Kultury oraz kilka zbiorów opowiadań, ostatnio Tak jest dobrze, nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia. W listopadzie 2012 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się powieść Morfina, nominowana do Paszportu Polityki 2012.
Swoim komentarzem „Pierd*l się, Polsko!” wyraził niechęć do odmowy rejestracji Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej. Sąd Najwyższy uznał, że taka narodowość po prostu nie istnieje. 

Swoją wypowiedzią:

Te wszystkie wypindrzone dupki podobne do siebie, jakby je w jednej fabryce robili, Warszawa, Kraków czy Poznań, korporacja, mieszkanko na strzeżonym osiedlu, pierd*lony kotek i jego kuweta, bo na dzieci jeszcze „się nie zdecydowały”, wydaje im się, że o wszystkim decydują, takie pewne siebie, samorealizacja, samodoskonalenie i inwestowanie w siebie, a do tego ci ich, k*rwa, „partnerzy”, bo to przecież nie chodzi o żaden romans, tylko właśnie „partnerzy”, wykastrowane toto zupełnie, bo się baby własnej boją nawet bardziej niż szefa w robocie – czy oni w ogóle sypiają ze sobą?

obraził kobiety, ale też opisał powszechną sytuację związków w Polsce.

Miejsce i termin: 6. Dzielnica (ul. Piotrkowska 102) 25 września, godzina 18.

Spotkanie poprowadzą: Magdalena Nowicka i Przemysław Owczarek z „Arterie”.

Spotkanie realizowane w ramach projektu Igrzyska Wolności (Literatura) Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wdrażanego przez Instytut Książki.

10620579_704787989609442_1405537641541044333_n

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!