Spotkanie autorskie z Andrzejem Bartem

Drukuj

Andrzej Bart – powieściopisarz, scenarzysta i reżyser. Uchodzi za jednego z najciekawszych polskich powieściopisarzy. Pod własnym nazwiskiem wydał książki: „Rien ne va plus” ( zdobyła prestiżową Nagrodę im. Kościelskich), „Pociąg do podróży” oraz „Don Juan raz jeszcze” nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2007).

Pod pseudonimem Paul Scarron jr ukazał się metafizyczno-żartobliwy kryminał „Piąty jeździec Apokalipsy”. Jego książki były tłumaczone na francuski, hebrajski, niemiecki, rosyjski, słoweński i węgierski. W 2008 roku ukazała się powieść „Fabryka muchołapek” (która była finalistką Nagrody Nike 2009 oraz nominowana również do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2009, Nagrody Literackiej Gdynia 2009 i Nagrody Mediów Publicznych COGITO 2009).

Andrzej Bart jest autorem scenariusza filmu „Rewers” (reż. Borys Lankosz), który zdobył Wielką Nagrodę „Złote Lwy” na Festiwalu Filmu Polskiego w Gdyni. W październiku 2009 ukazała się książka „Rewers” będąca literackim opracowaniem scenariusza do tego filmu.

Spotkanie z Andrzejem Bartem odbędzie się 19 listopada 2014 r., o godzinie 18., w klubie 6. Dzielnica (ul. Piotrkowska 102, II piętro).

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Igrzyska Wolności Literatura realizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

bart_andrzej_copyright_rafal-guz_schoefflingve

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!