Spotkanie z Aleksandrem Smolarem w Łodzi

Drukuj
Liberté! oraz 6. Dzielnica zapraszają na spotkanie z prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego Aleksandrem Smolarem pt. „Jakie są interesy Europy?”.
smolar_lodz
W jaki sposób możemy zdefiniować wspólne interesy europejskie? Czy możliwe jest wyrwanie Europy z letargu? Jakie idee mogą dać nowy impuls obywatelom do wiary i zaangażowania w idee wspólnej Europy? Jak powstrzymać nastroje eurosceptyczne? Jak sprawić, aby Unia nie kojarzyła się jedynie z technokratycznymi mechanizmami regulacji bankowych, polityki fiskalnej państw czy narzucania obywatelom kolejnych biurokratycznych ograniczeń? W jakim kierunku powinny zmierzać reformy instytucji unijnych. Czy i kiedy możliwa jest ich demokratyzacja?

Inspiracją do spotkania jest wydanie XV numeru Liberté! pt. „21st Century Europe” poświęconego przyszłości Europy.

Aleksander Smolar jest politologiem, prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. W 1968 roku brał udział w protestach marcowych. W 1971 roku został zmuszony do emigracji. Pełnił funkcję rzecznika Komitetu Obrony Robotników i następnie Komitetu Samoobrony Społecznej KOR za granicą. Pracował w Centre National de la Recherche Scientifique w Paryżu. W 1989 został doradcą premiera Tadeusza Mazowieckiego, następnie Hanny Suchockiej. Zasiadał we władzach krajowych Unii Demokratycznej i następnie Unii Wolności. W 1990 został prezesem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. Jest członkiem rady Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (ECFR)

Spotkanie poprowadzi Leszek Jażdżewski – redaktor naczelny Liberté!

Spotkanie organizowane jest dzięki wsparciu Fundacji im. Friedricha Naumanna.

Prosimy o zgłoszenia na adres: fundacja@findustrial.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!