Unia musi działać. Teraz!

Drukuj

List w sprawie podjęcia natychmiastowych działań w sprawie przelewu krwi na Ukrainie do: Przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya; Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso; Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza; Wysokiej Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Catherine Ashton.

Piszemy do was, jako do liderów wielkiego projektu cywilizacyjnego, projektu, który stworzył w części Europy strefę pokoju i stabilizacji. Do tej strefy dołączyć chcą nasi sąsiedzi ze wschodu – Ukraińcy. Od listopada demonstrują swoją wolę na centralnych ulicach i placach Kijowa. 18 lutego prezydent i rząd Ukrainy dokonali aktu niedopuszczalnego – przy użyciu sił specjalnych pacyfikowali własny naród, zabijając 25 osób, raniąc setki innych.

Jednym z fundamentów Unii Europejskiej są prawa człowieka. Prawa, które są brutalnie i bez żadnego usprawiedliwienia gwałcone przez reżim Janukowycza. My, obywatele, rządy i organy Unii Europejskiej nie podejmując stanowczej reakcji stajemy się współwinnymi tragedii tych Ukraińców, którzy demonstrują i giną w imię integracji europejskiej.

Apelujemy o porzucenie dotychczasowej bezczynności.

Apelujemy o natychmiastowe sankcje wymierzone w winnych przemocy w Kijowie, w przedstawicieli reżimu Janukowycza oraz we wspierających ten reżim oligarchów.

Apelujemy o wyraźne wskazanie, że Unia Europejska jako depozytariusz wartości bliskich każdemu wolnemu człowiekowi, nie pozostanie obojętna wobec brutalnej przemocy dziejącej się tuż za jej granicami.
1461087_10151875904713425_439360705_n

Czytaj również
*
Gość