Wizerunek Łodzi w mediach – patologie, stereotypy… i lepsza przyszłość

Drukuj

04.12.12 w godzinach 18.30 – 20.00                 

Szósta Dzielnica, ul. Piotrkowska 102

(II piętro nad Wydziałem Kultury UMŁ, prosimy dzwonić domofonem)

Ambitne inwestycje infrastrukturalne, korupcja, nadużycia i nepotyzm, wyjątkowe życie kulturalne i najgorsze społeczne patologie – Łódź, którą widzimy w mediach, to miasto skrajnych opozycji. Czy łódzkie środowisko dziennikarskie w swych ocenach nie zbyt łatwo wpada w euforię, by zaraz przejść do skrajnej krytyki? Jak zmieniać wizerunek miasta „skandalów i demoralizacji”, nie unikając najbardziej drażliwych i trudnych tematów społecznych? W jaki sposób możemy wspólnie przyczynić się do ogólnopolskiej zmiany wizerunku miasta? Czy łódzkie środowisko dziennikarskiej, nie ma tutaj również lekcji do odrobienia?

fot. HuBar/ na podst licencji Creative Commons

Zastanówmy się, jaką rolę pełnią media w Łodzi i jaki jest ich udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Czy ma sens wzmacnianie przez nie tożsamości i zachowań wspólnotowych wśród mieszkańców, często słabo identyfikujących się ze swoim miastem? W jakich sytuacjach media powinny rywalizować o informacje, a w jakich dzielić się nią i łączyć siły dla wspólnego celu? Jaką rolę odgrywa w Łodzi dziennikarstwo obywatelskie oraz aktywność internatów na forach, blogach i na portalach społecznościowych?

Z odpowiedzią na te pytania zmierza się zaproszeni przedstawiciele łódzkich mediów:

Joanna Delbar prezes agencji Telma Group Communications

Jacek Grudzień – dyrektor łódzkiego oddziału Telewizja Polskiej

Marcin Kowalczyk redaktor naczelny Ekspresu Ilustrowanego

Robert Sakowski – redaktor naczelny Dziennika Łódzkiego

Prowadzenie – Błażej Lenkowski, Liberté!

Dyskusja realizowana jest w ramach cyklu „Nowy Łodzianin”. Spotkanie organizujemy we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Inicjatywa wspierana jest przez program Młodzież w Działaniu.

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!