Wystawa Andrzeja Fydrycha „Słyszenie – forma widzenia”

Drukuj

15 lipca w Muzeum Miasta Łodzi odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Fydrycha Słyszenie – forma widzenia. W jego sztuce malarstwo przeplata się z samodzielnie komponowaną muzyką elektroniczną, która towarzyszy wystawie młodego artysty.

Wystawę tę należy odbierać intuicyjnie. Projekt jest wyjątkowy, ponieważ oddziałuje na dwa zmysły: wzroku i słuchu, a w moim odczuciu w bardzo ciekawy sposób pozwala też odczuć głębię tej przestrzeni. Andrzej Fydrych jest artystą wszechstronnym. Jego twórczość bliska jest synestezji , ale myślę że nie należy jej odbierać jako metodyczne badanie pewnych mediów i narzędzi, ale jako poszukiwanie porządku w otaczającym nas chaosie – powiedziała kurator wystawy, Monika Nowakowska.

Andrzej Fydrych (ur. 1983 r. w Łodzi) jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego Wydziału Grafiki i Malarstwa. Zajmuje się grafiką warsztatową i malarstwem. Jest laureatem licznych nagród, m.in. 2012 roku otrzymał honorowe wyróżnienie „Łódzkie Eureka” przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe*.

Wystawę można oglądać do 17 sierpnia w Galerii Wystaw Czasowych.

* Na podstawie materiałów prasowych.

DSC00477

DSC00483

DSC00479

DSC00480

Czytaj również
*
JoannaBrzezińska