XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy

Drukuj

Liberte! jako patron medialny wydarzenia serdecznie zaprasza na Forum Ekonomiczne w Krynicy, które w tym roku odbędzie się w dniach 3 – 5 września 2013.

krynica

Tegoroczne motto Forum „Perspektywy nowego ładu” nawiązuje do fundamentalnych zmian, nie tylko gospodarczych, ale także politycznych i społecznych jakie przyniósł kryzys gospodarczy. Żeby się,  w nich odnaleźć należy zrozumieć skalę niepewności jaką po sobie pozostawił  i na kryzys zaufania do instytucji, które wcześniej uznawane były za ostoję stabilności.

Organizowane od ponad 20 lat Forum towarzyszyło od początku przemianom w Europie Środkowo-Wschodniej. To tu w latach 90-tych dyskutowano o wspólnej drodze państw regionu do Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego, po 2004 roku o możliwości dalszego rozszerzenia, a w ostatnich latach o przyszłym kształcie UE.  Na Forum padały ważne deklaracje dotyczące kierunku reform gospodarczych, współpracy międzynarodowej, czy inwestycji mających kluczowe znaczenie dla europejskiej gospodarki.

Podczas trzydniowej konferencji odbywa się ponad 130 paneli dyskusyjnych, prezentacji raportów i wydarzeń specjalnych w ramach kilkunastu ścieżkach tematycznych m.in. makroekonomia, innowacje, energetyka, bezpieczeństwo międzynarodowe, państwo i reformy.  W tym roku ciekawie zapowiada się debata o polityce podatkowej – jej wpływie na pobudzanie wzrostu gospodarczego i obniżanie poziomu bezrobocia. Udział w dyskusji zapowiedzieli m.in.: Prezesi Banków Centralnych Węgier i Chorwacji Gyorgy Matolcsy i Boris Vujčić; Ivan Mikloš wicepremier i minister finansów Słowacji; Liviu Voinea, Minister Delegowany ds. Budżetu Rumunii oraz Ladislav Minčič, Wiceminister Finansów Czech.

Już po raz czwarty w Krynicy odbędzie się Forum Ochrony Zdrowia, podczas którego omawiane  są kwestie zarządzania i finansowania szpitali, zasad funkcjonowania ubezpieczycieli prywatnych, roli państwa i firm farmaceutycznych w ochronie zdrowia. To podczas tej konferencji minister zdrowia Ewa Kopacz w 2010 roku przedstawiła, szeroko dyskutowane, założenia rządowego programu reformy służby zdrowia.

Forum to nie tylko obrady w Krynicy. Na początku września odbędzie się też siódme już Forum Regionów oraz piąta edycja Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, którego tematyka będzie dotyczyć branży chemicznej, sektora finansowego i nieruchomości. W maju z kolei w Rzeszowie odbywa się Forum Innowacji, którego tegoroczne obrady zostały poświęcone przemysłowi kosmicznemu i najnowszym technologiom w tej dziedzinie.

krynica 2

Głównym Partnerem Forum Ekonomicznego jest Województwo Małopolskie.

Czytaj również
O autorze
*
RedakcjaLiberté!