Na blogu w portalu Polityka Agata Passent komentuje rozłam w Nowoczesnej przez pryzmat konfliktu dwóch głównych aktorek tego dramatu: Katarzyny Lubnauer i Kamili Gasiuk-Pihowicz. Sytuacja, w której kulisy zdarzenia pozostają nieznane, rodzi podejrzenie o bezideowość polityczek. Passent z żalem stwierdza również, że ta sytuacja podważa tak potrzebny w polskiej polityce większy talent kobiet do komunikacji, rozmów i domykania kompromisów.
