Współtworzy wytwórnię Pointless Geometry, promującą nowatorskie formy muzyki eksperymentalnej. Jest współzałożycielką społecznościowego Radia Kapitał.
Występowała na prestiżowych festiwalach, takich jak Unsound, Sacrum Profanum, Avant Art, Up To Date czy Warszawska Jesień. W 2020 roku współtworzyła instalację multikanałową „Temple of Urania”, która miała premierę na Sanatorium Dźwięku. Stworzyła muzykę do gry „Kosmograf” (Zamek Królewski na Wawelu) oraz do filmu „Ozen” Emira Baigazina, którego premiera odbyła się na Biennale w Wenecji. Była jedną z autorek muzyki do gry „Cyberpunk 2077”. Stypendystka MKiDN, ZAIKS w 2025 roku otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Łodzi.
Grzegorz Jaremko
Reżyser teatralny, zrealizował m.in. Frankensteina Mary Shelley w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Przemianę Franza Kafki w Nowym Teatrze w Warszawie, Wertera Johanna W. Goethego w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Raj. Potop Thomasa Köcka oraz Chromę Dereka Jarmana w Teatrze Studio, Woyzecka Georga Büchnera w TR Warszawa. Laureat Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu za spektakl Iwona, księżniczka Burgunda z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Jego spektakle prezentowane były na wielu festiwalach w Polsce i za granicą m.in. Boskiej Komedii w Krakowie, Kontakcie w Toruniu, Generation. After w Nowym Teatrze, czy Fast Forward w Staatsschauspiel Dresden.
~~
Paweł Smagała
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie.
Występował w spektaklach m.in.: Grzegorza Jarzyny, Michała Borczucha, Igi Gańczarczyk, Eweliny Marciniak oraz Grzegorza Jaremki. Smagała wystąpił w szeregu produkcji filmowych i telewizyjnych. W latach 2015-16 występował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a w latach 2016-2020 był w zespole aktorskim TR Warszawa. Współpracował także ze scenami Krakowa, Opola, Katowic i Wałbrzycha. Od 2020 roku w zespole artystycznym Teatru Studio w Warszawie
~~
Kamil Wesołowski (ur. 1996 w Kłodzku; obecnie mieszka w Łodzi) — absolwent/ka pierwszej edycji programu warszawskiej Kem Szkoły oraz studiów projektowania ubioru i pracowni multimediów w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, z którą obecnie jest związany/a. Zdobył/a wyróżnienie podczas 7. Konkursu Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów WRO, finalist(k)a konkursu Złota Nitka podczas Łódź Young Fashion 2021. Mówi o sobie: artystka, projektantka mody, performerzyca, facetka. Prace Wesołowskiego poruszają kwestie języka i stereotypów genderowych, zderzają mity i popkulturę, balansują pomiędzy sztuką a modą. Prace-projekty Wesołowskiego, jak i on/a sam/a, występują na wystawach, m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako Renata Flak, czy w Galerii Promocyjnej w Warszawie jako Kołtunica oraz w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
~~~
Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny
~~~~
Organizator:
6dzielnica & Fundacja Liberte!
~~~~~
Kuratorzy wydarzenia:
Marcin Malecki & Joanna Głodek
___
Zadanie „Łódzki Festiwal Dzielnicowy ~ ~ Rzeki” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi”
