9 lipca w Galerii B-16 odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „Bio-idee w rzeźbie i architekturze”. Gliniane rzeźby zostały wykonane przez studentów architektury i urbanistyki, inżynierii architektonicznej oraz architektury wnętrz Politechniki Łódzkiej.
Profesor Andrzej Jocz, który kieruje Zespołem Rzeźby, zwrócił uwagę na ukrytą w bio-ideach formę, do której potencji, w sposób artystyczny, przekonują w swoich rzeźbach przyszli architekci. Profesor mówi o tym, że:
Aspekt estetyczny bio jest znany i doceniany od starożytności, i zawsze był elementem sztuki. W obecnych czasach dzięki umiejętnościom bardziej abstrakcyjnego myślenia możemy pokazać bardziej wysublimowaną biologiczność, wypukłość, pokazać że coś można z tego ukształtować. Świat zapudełkowany jest piękny, ale estetycznie zaczyna być trudny do zniesienia, zwłaszcza w wielkich aglomeracjach. Formy geometryczne pochodzenia biologicznego są najwyższą półką jeśli chodzi o możliwości wypowiedzenia się, swojej osobowości i psychiki przez artystę architekta. Prace te są różnymi rozwiązaniami w oparciu o konkretny model z natury.
Podkreślono, że każda praca jest matematycznym zapisem osobowości studenta oraz jego niepowtarzalności.