Co czeka nas na końcu tęczy? Czy Chilijczykom uda się stworzyć nową umowę społeczną a wraz z nią model w ramach, którego rozwiązanie współczesnych problemów cywilizacyjnych stanie się możliwe? Czy to co obserwujemy dziś w Chile to procesy, które dotarły tu z opóźnieniem czy wręcz odwrotnie, mamy do czynienia z „laboratorium świata przyszłości” Kapuścińskiego? Na te pytania odpowie nam w dzisiejszym odcinku „Książek z puentą” Mateusz Mazzini, autor „Końca tęczy. Chile po Pinochecie”. Obszernego reportażu, który właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Otwartego w serii Szczeliny. Gorąco zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy.
Gość odcinka
Mateusz Mazzini – latynoamerykanista, socjolog, reporter. Stały współpracownik „Gazety Wyborczej”, „Polityki” i „Przeglądu”. Publikował również w „Washington Post”, „Foreign Affairs”, „Foreign Policy”, „La Repubblica” i „El País”. Pisze o krajach Ameryki Łacińskiej, globalnego Południa i Europy Zachodniej. Nominowany do nagrody Grand Press za reportaż prasowy w 2020 r. Absolwent University of Oxford, badacz wizytujący na University College London. Laureat stypendiów Global Media Forum i Balkan Investigative Reporting Network. Jest wykładowcą Collegium Civitas.
fot. Mikołaj Starzyński
Hostini podcastu:
Magda Melnyk — publicystka, analityczka i reportażystka. Redaktor prowadząca portal liberte.pl. Specjalizuje się w obszarze państw hispanojęzycznych, transformacjach ustrojowych, ruchach społecznych i prawach kobiet. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Plusie Minusie”, „Wysokich Obcasach”, portalach „Polityki” i „Newsweeka”. Nakładem wydawnictwa LIBERTÉ! w 2019 roku ukazała się jej książka o nacjonalizmach w Hiszpanii pt. „Dlaczego Hiszpania trzeszczy?”. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka „Meksyk, Moja Miłość. Historia Eleny Poniatowskiej”.
Przyłącz się do nas i wesprzyj naszą misję na: wspieraj.liberte.pl
Jeśli chcesz wesprzeć bezpośrednio autora zapraszamy na: https://liberte.pl/web/app/uploads/old_data/magda-melnyk